IPL - intenzivní pulsní světlo

IPL  -   intenzivní pulsní světlo MED flesch II s integrovaným chladičem pokožky patří k poslední generaci impulsových systémů. Zařízení umožňuje velmi rychlé, bezpečné a díky chladícímu systému bezbolestné ošetřování širokých oblastí pokožky (až 50x25 mm). Výměnné lampy umožňují používat toto zařízení pro více účelů, např. odstraňování chloupků, léčbu akné, regeneraci pokožky.

Princip IPL: Světlo se skládá z mnoha vlnových délek (barev), které mají na pokožku různé účinky.

Kontraindikace: epilepsie, nádorová onemocnění, aids, diabetes, mykosy, těhoteství, léčba antibiotiky, specifická kožní léčba, není vhodné užívat vitamíny podporující opalování - A, K, velmi silné opálení, nezhojené rány atd. Klient se během několika následných dnů po ošetření nesmí vystavit slunečnímu svitu nebo opalování v soláriu.
Vedlejší účinky: je velmi málé množství případů, kdy se po ošetření objeví začervenání pokožky a zcela vyjímečně puchýřek. Toto samo odezní během několika dnů, není tedy třeba žádná láčba. Při vystavení slunečnímu svitu by mohlo dojít k výskytu nadměrné pigmentace (používejte vysoký ochraný faktor).

Teorie odstraňování chloupků:

Systém MED flasch II je možno použít na většinu částí těla.
Metoda je účiná v době, kdy chloupek roste aktivně z folikulu. Záleží také na množství melaninu
v cílových chlupech a v tkáních v jejich blízkosti. Impuls se pak dostává na folikul chlupu, aniž by byla poškozena pokožka. Během ošetření je energie IPL absorbována pigmentem chlupu a další část energie proniká na papulu.Tato energie pomáhá nevratně deaktivovat většinu buněk zodpovědných za růst chlupů.

Teorie rejuvenace pokožky:

Zahřívání dermální vrstvy stimuluje aktivitu fibroplastů, což má za následek zvýšenou produkci kolagenu, elastinu a buněčné energie. Tato zvýšená produkce trvá zhruba pět týdnů po ošetření.
Drobné kapiláry na povrchu pokožky obsahují hemoglobin. Jestiže na něj působí určitý druh světla a zahřívání, dochází k jeho rozpadu.
Drobnější pigmenty způsobené sluncem obsahují melanin. Pokud na něj působí určitý druh světla, zahřívá se a dojde k jeho rozkladu.

Teorie léčby akné:

Akné je nemoc tukových žláz pokožky, která je způsobena ucpanými póry a zvýšenou produkcí kožního tuku a množením bakterií. To vede ke zvětšování tloušťky nebo zánětu povrchové vrstvy folikulu. Toto má za následek uhry, pupínky až zanícené papuly a puchýřky. Závažnější formou jsou uzliny a cysty, které mohou vést až ke vzniku jizev.
Světelná a tepelná energie vytvářená systémem IPL proniká do pórů a vyvolává uvolnění volných radikálů kyslíku, což v podstatě ničí bakterie P.acne, která se v přítomnosti volných radikálů kyslíku nemůže množit. Složky pulsní terapie mají protizánětlivé účinky a tím urychlují hojení. Obvykle jsou doporučována dvě ošetření týdně po dobu 6 týdnů.


Hlavní menu


Patička a copyright